FNA – producent kompresorów Nuair | Dystrybutor Stanley, Black & Decker

Grupa FNA jest największym producentem wysokiej jakości kompresorów tłokowych oraz jednym z pięciu największych producentów kompresorów śrubowych na świecie. Kompresory Nuair wyróżniają się wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Niekwestionowaną, wysoką pozycję na rynku firma zawdzięcza rodzinnemu doświadczeniu i trwającej od dwóch pokoleń pasji do sprężonego powietrza.

Grupa FNA produkuje największą liczbę kompresorów tłokowych na świecie. 5 fabryk należących do Grupy FNA produkuje codziennie ponad 8500 kompresorów  co stanowi około 25% ogólnoświatowej produkcji. 1500 pracowników dba o najwyższą jakość produkcji. System zarządzania produkcją jest zgodny ze standardem ISO 9001. Cały proces produkcyjny począwszy od projektowania, poprzez obróbkę mechaniczną, montaż, procesy kontrolne oraz testy, zarządzany i kontrolowany jest przez specjalistów Grupy FNA.  Proces projektowania oraz produkowania kompresorów Nuair jest poparty nie tylko nowoczesną technologią oraz sprawnym zarządzeniem, ale również ponad 60-letnim doświadczeniem produkcyjnym.

Produkowane w fabrykach Grupy FNA kompresory przeznaczone są do użytku przez wszystkie grupy użytkowników zaczynając od majsterkowicza, a skończywszy na ciężkim przemyśle wydobywczym. Rozpiętość mocy produkowanych modeli w przypadku tłokowych typów kompresorów olejowych i bezolejowych wynosi od 0,5  do 18 kW.  Dla modeli śrubowych rozpiętość jest jeszcze większa i wynosi od 2,2 do 315 kW.  FNA produkuje też pełny asortyment filtrów i osuszaczy.

Oferta dostępna w Nuair Polska składa się obecnie z ponad 50 modeli kompresorów olejowych i bezolejowych przeznaczonych do użytku przez hobbystów oraz profesjonalistów. Rozpiętość mocy oferowanych przez Nuair Polska tłokowych modeli olejowych i bezolejowych znajduje się w przedziale  od 0,5 do 10 KM. Są to modele bezzbiornikowe lub ze zbiornikami do 500 litrów z napędem bezpośrednim lub pasowym z max ciśnieniem sprężania 11 bar oraz wydajnością dochodzącą do 1240 litrów/min. Kompresory oferowane są w marce Stanley, Black + Decker, Revolution Air.

Nuair Polska oferuje również wsparcie techniczne dla sprzedawanych produktów, fachowy serwis oraz bardzo szeroką gamę części zamiennych.